Menu

Akce Spolu ruku v ruce

Třetí ročník benefiční akce Spolu ruku v ruce se uskutečnil dne 14. 5. 2022 v prostorách Trojhalí Karolina v Ostravě.

Její realizací chtěl Moravskoslezský kraj poděkovat neformálním pečovatelům, kteří se v domácím prostředí starají o své blízké. Akce nalákala před 2 tisíce návštěvníků, vybralo se téměř 50.000 korun. Moravskoslezský kraj z výtěžku z akce podpoří dvě svépomocné skupiny, které sdružují neformální pečovatele. Celkem 100 tisíc korun bude rozděleno mezi spolky ANGELMAN CZ a TANDEM DUHA.

Akce Spolu ruku v ruce

Účastníci si mohli vyzkoušet zvukovou střelbu, simulaci zrakového postižení i jiných zdravotních překážek, dále si mohli vyzkoušet, jak probíhá polohování nemocného v domácím prostředí či se seznámit s kompenzačními pomůckami prostřednictvím nácviku práce s nimi.

Akce Spolu ruku v ruce

Z kulturního programu byla možnost užít si hudební vystoupení interpreta Sebastian, bubenického souboru Rytmy a kapely DESmod, připraven byl také bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi a soutěže. Celý zážitek obohatilo vystoupení formace SLACKSHOW, Cirkus trochu jinak, taneční vystoupení Duo Hybrids Crew a zážitkové workshopy, na nichž se podílely školy a poskytovatelé sociálních služeb.