Menu

Další krajská budova bude energeticky úspornější. Zateplení a fotovoltaiku dostane havířovská ZUŠka

Základní umělecká škola Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí se minulý týden proměnila ve staveniště. Díky rozsáhlé rekonstrukci za téměř 29 milionů korun bude budova energeticky úspornější, dostane zateplení, nová okna, ale i fotovoltaický systém. Investorem je Moravskoslezský kraj, který na tuto stavbu získal osmimilionovou dotaci z Evropské unie.

Další krajská budova bude energeticky úspornější. Zateplení a fotovoltaiku dostane havířovská ZUŠka

Stavba by podle smlouvy měla trvat 160 dnů, zhotovitelem je společnost MH-STAVBY. Stavba byla vysoutěžena za částku 28,9 milionů korun včetně DPH, z Evropské unie kraj získal dotaci 7,99 milionů korun, zbytek zaplatí ze svého rozpočtu.

Moravskoslezský kraj instaluje fotovoltaické elektrárny i na dalších budovách, fotovoltaiku dostane například Základní umělecká škola Klimkovice, Základní škola Čkalovova Ostrava-Poruba nebo Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu v Krnově. Právě budovaný domov v Kopřivnici pak bude mít nejen fotovoltaickou elektrárnu, ale i kogenerační jednotku. Z aktuálních dokončených projektů, které přispívají k soběstačnosti budov, se jedná o instalaci fotovoltaické elektrárny na budově Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci a na domově Sagapo v Bruntále, kde je budova doplněna o tepelná čerpadla a fototermický ohřev teplé vody.