koronaweb
Menu

Francouzská kultura v podání našich žáků a studentů

Francouzské písně, divadelní představení, baletní vystoupení a mnoho dalšího bylo k vidění na festivalu „Je sais faire en français“ (Umím francouzsky) 6. března na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně.

Již popáté se sešli žáci základních a středních škol z Moravy, Slezska, ale i Polska a Slovenska v Českém Těšíně, aby předvedli své umění francouzského jazyka. Skvěle zazpívané francouzské písně jako „Je veux“, „Dommage“ nebo „Les échardes“, francouzské podání známých pohádek „O Červené Karkulce“ nebo „O Popelce“, divadelní představeníQuand le clown dit non“, báseňLa vie n’est pas toujours facile“ a také baletní vystoupení, to vše nacvičili a představili žáci ze 13 škol v Moravskoslezském kraji a okolí. Celkem vystoupilo na 90 mladých umělců, kteří ukázali, že francouzština se dá učit jakoukoliv formou, nejen ve školní lavici.

Všichni účastníci si z festivalu odnáší dobrý pocit z odvedené práce, vyzkoušeli si vystoupit před větším publikem, sklidili velký potlesk, některé umělecké výkony byly velmi překvapující a některým se podařilo rozesmát publikum k slzám. Žáci si odnesli kromě diplomu také ceny s francouzskou tématikou, které festivalu poskytl Moravskoslezský kraj. „Mám velkou radost, že se pořád najdou učitelé a studenti, kteří s francouzštinou pracují i nad rámec školních povinností a výsledek stál i tento rok za to. Všichni byli úžasní a těšíme se na další ročník“, zakončila festival Andrea Šteflová, učitelka francouzského jazyka na Gymnáziu Josefa Božka a organizátorka festivalu.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.