Menu

Tisková zpráva – Silnice ze Studénky do Pustějova je po rekonstrukci

Silnice č. III/46420 spojující obce Studénku a Pustějov je po rekonstrukci. Modernizaci komunikace, která je určena k příjezdu na dálnici D1, za 22,3 milionu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury zajišťovala příspěvková organizace Správa silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK).

„Řidiči si už poměrně dlouhou dobu stěžovali na špatnou sjízdnost komunikace v úseku mezi Studénkou a Butovicemi po křižovatku silnic třetí třídy v Pustějově. Vše je samozřejmě o penězích. Nakonec se ale podařilo získat od státu finance i na tuto rekonstrukci,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Dodal, že Moravskoslezský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace SSMSK spravuje 2700 kilometrů silnic II. a III. tříd. „Zhruba třetina těchto silnic potřebuje opravit, zvýšit tak komfort a bezpečnost dopravy. Je to samozřejmě velmi drahé, takže cesty opravujeme postupně podle priority a také podle toho, kolik peněz na to máme. Správa silnic MSK má i zásobník komunikací, které tolik na rekonstrukci nespěchají, ale je potřeba je modernizovat. Podobných úseků jako je tento, v něm čeká asi za půl miliardy,“ řekl náměstek hejtmana Radek Podstawka s tím, že letos by na opravy silnic v regionu mělo jít celkově zhruba 900 milionů korun z krajského rozpočtu, Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských fondů.

„Byly odstraněny hlavně výtluky, praskliny a nerovnosti, které byly způsobeny lokálně neúnosným podložím a vyžadovaly sanaci konstrukčních vrstev. Asfaltový povrch degradoval, proto jsme nechali obnovit i asfaltové vrstvy. Nově jsou osazeny směrové sloupky, nová jsou také svodidla, vodorovné a svislé dopravní značení. Doplněny jsou krajnice, vyčištěné příkopy, všechno tak, aby byl na opraveném úseku přehlednější provoz,“ upřesnil Tomáš Böhm, ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK), která měla modernizaci silnice III/46420 na starosti. Zhotovitelem díla je firma Skanska, a. s.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.