Menu

Tisková zpráva – Vánoční prázdniny prodloužila jen malá část škol v regionu

Pouze v 8 školách a školských zařízeních zřizovaných Moravskoslezským krajem budou delší vánoční prázdniny. Formou ředitelského volna o nich rozhodlo vedení jednotlivých škol. V ostatních školách začnou vánoční prázdniny 23. prosince, všichni žáci se do škol vrátí v pondělí 3. ledna 2022.

„Případné prodloužení vánočních prázdnin pro žáky základních a středních škol bylo nedávno poměrně velkým tématem. Podle hygieniků se totiž nákaza koronaviru významně šíří i ve školských zařízeních. Proto vláda zvažovala vyhlášení epidemiologického opatření, které by prodloužilo dny volna, což by mohlo šíření nákazy zpomalit,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a připomněl, že nakonec se oba ministři školství, ten stávající i ten budoucí, dohodli, že vánoční prázdniny plošně neprodlouží.

O dnech volna navíc mohou ovšem rozhodnout ředitelé jednotlivých škol. „V každém školním roce může ředitel vyhlásit ze závažných důvodů ředitelské volno jen na pět dnů. Je zcela na zvážení každého ředitele, kdy volno vyhlásí a proč. Ředitelské volno ředitelé často využívají v období maturit nebo třeba kvůli nejrůznějším technickým okolnostem. Ředitelské volno před vánočními prázdninami letos vyhlásilo jen 8 škol zřizovaných krajem. To svědčí o tom, že dřívější výpadky ve výuce byly tak zásadní, že ředitelé škol rozhodli neztratit další dny výuky,“ sdělil náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny s tím, že je teoreticky možné, že ještě nějaké školy přibudou. Informovat svého zřizovatele totiž mohou i den před vyhlášením volna. Dodal, že Moravskoslezský kraj zřizuje 148 školských zařízení, tedy základní a střední školy, základní umělecké školy a konzervatoř.

Ředitelské volno v krajem zřizovaných školských zařízeních:

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.