Menu

Tisková zpráva – Sportovci se na krajskou podporu mohou spolehnout i v roce 2021

Sportovní organizace v regionu si opět budou moci zažádat o peníze na svou činnost. Moravskoslezskému kraji se v posledních dvou letech velmi osvědčil způsob vyplácení příspěvků přes Českou unii sportu, a tak na spolupráci naváže i v roce 2021. Rozhodli o tom krajští zastupitelé. Kraj by měl pro sportovce ve svém rozpočtu vyčlenit 30milionovou podporu.

„Způsob vyplácení financí přes Českou unii sportu je velmi efektivní, přehledný a transparentní. Ukázalo se, že se tímto způsobem podařilo podpořit mnohem více organizací, než v předchozích letech. V roce 2018 získalo prostředky na sportovní činnost 424 žadatelů, vloni bylo vyhověno dokonce 457 žádostem. Konkrétně se tato podpora týká činnosti tělovýchovných a tělocvičných jednot, sportovních klubů a sportovních příspěvkových organizací měst a obcí, které působí v našem regionu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že jednotlivé organizace mohou prostřednictvím České unie sportu od kraje získat od 13 do 130 tisíc korun. O tento příspěvek si mohou zažádat v průběhu ledna 2021 na regionálních pracovištích České unie sportu, která už má s tímto systémem podpory zkušenosti a plní pro sportovní organizace roli servisního centra.

„Česká unie sportu nám na březnovém zastupitelstvu předloží seznam organizací vhodných k podpoře. Také zažádá o finanční prostředky, které jsou pro příští rok navrhované ve výši třicet milionů korun. Jsem rád, že se v této náročné době, kterou tak výrazně ovlivnila pandemie, podaří opět zlepšovat podmínky pro sportovní aktivity nejen vrcholových sportovců, ale i amatérů, dětí a mládeže,“ uzavřel náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.