Menu

Tisková zpráva – Z Karvinského moře se stává atraktivní rekreační zóna

Kolem Karvinského moře se bude jezdit na kole a na bruslích, zvětší se pláže pro koupání, přibude další mobiliář. Moravskoslezský kraj na tento projekt přispěje 5 milionů korun, stejnou částku uhradí město Karviná, které je investorem akce. Hotovo by mělo být koncem příštího roku.

Na jižním okraji Karviné se nachází vodní plocha, které se začalo říkat Karvinské moře. V minulém roce začalo město Karviná s revitalizací okolí moře, na břehu vznikla malá písečná pláž vybavená mobiliářem. Město bude s podporou kraje v úpravách pokračovat. „Karvinské moře leží v lokalitě, která je součástí pohornické krajiny. Těžba uhlí krajinu na Karvinsku výrazně ovlivnila a je na čase, aby se toto území vrátilo lidem. Aby sem začali jezdit za odpočinkem, aby tu začali podnikat, a aby sem přišli i větší investoři. Proto vznikla koncepce POHO2030, která proměnu pohornické krajiny řeší. Naším důležitým partnerem je město Karviná a je skvělé, že přichází s konkrétními projekty a aktivitami. Jednou z nich je právě i revitalizace okolí Karvinského moře, které má mezi lidmi stále větší oblibu,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Hlavně během nejtvrdšího lockdownu se Karvinské moře stalo vyhledávaným cílem procházek nebo sportovních aktivit. A to nejen za teplého počasí, v zimě se zde bruslilo a jezdilo na běžkách, sjížděli se sem otužilci. Dosavadní slabinou však byla chybějící trasa kolem rozlehlé vodní plochy. Proto Karviná vybuduje okruh pro pěší, bruslaře i cyklisty. Tato trasa bude díky přemostění přítoku okružní a nabídne zajímavé sportovní vyžití. „Součástí projektu je i rozšíření stávající písečné pláže o další plochy přírodního charakteru, instalace mola na vodní hladině a dalšího mobiliáře jako lavičky, lehátka nebo koše. V plánu je úprava stávajícího písčitého hřiště pro volejbal o prostor pro hraní dětí. Je to rozvojová lokalita, která by se mohla do budoucna dál rozvíjet. Lidé z Karviné a jejího okolí se mohou těšit na atraktivní areál, kam budou moci jezdit za relaxem i aktivním odpočinkem,“ vyjmenoval primátor statutárního města Karviné Jan Wolf s tím, že práce na úpravách neomezí možnost navštěvovat Karvinské moře. Práce jsou postupně realizovány, vše by mělo být hotovo koncem roku 2022. Náklady jsou předběžně odhadovány na 10 milionů korun, s pětimilionovým příspěvkem Moravskoslezského kraje je uhradí město Karviná ze svého rozpočtu.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.