Jste zde: Úvodní stránkaAktuality

Krajský úřad je excelentní. Získal stříbrnou národní cenu kvality

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě získal jedno z nejprestižnějších ocenění udělovaných u nás za kvalitu ve veřejné správě v Národní ceně kvality České republiky v programu Excelence. Vyhlásilo ji Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality ČR. Ocenění převzali na Pražském hradě hejtman Ivo Vondrák a ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

V náročném komplexním osmipilířovém hodnocení efektivity a kvality činností organizací ve veřejné správě obstál moravskoslezský krajský úřad skvěle, získal 2. místo v celostátní soutěži. Hodnotitelé vyzdvihli například přístup vedení úřadu k řízení celé organizace, které je založeno na strategickém plánování. Ocenili, že každý krok úřadu je promyšlený, díky zavedenému systému řízení kvality zaměstnanci neustále zkvalitňují služby občanům. Veškerou tuto činnost dělají s ohledem na udržitelný rozvoj a s důrazem na ochranu citlivých údajů a informací. Coby moderní zaměstnavatel zlepšuje krajský úřad pracovní podmínky zaměstnanců, pomáhá jim sladit pracovní a rodinný život. Je společensky odpovědný, podporuje a realizuje řadu aktivit nad rámec zákonných povinností. K obecně prospěšným aktivitám využívá také příležitosti a finanční zdroje mimo rozpočet Moravskoslezského kraje.

„Úspěch v této soutěži je prestižním oceněním práce a výsledků celé organizace. Zároveň je pro nás ujištěním, že naše činnost se ubírá správným směrem. Děkuji všem zaměstnancům. Díky jejich profesionalitě, schopnostem a ochotě vložit do plnění pracovních povinností i něco navíc se dnes právem považujeme za vzorovou organizaci veřejné správy,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

„Je mi ctí spolupracovat s takovou organizací, která je externími hodnotiteli na národní úrovni považována za excelentní instituci veřejné správy. Krajský úřad reálně naplňuje vize politického vedení kraje. S tak výkonnými lidmi a pozitivním přístupem zaměstnanců se nám podaří uvést je do života mnohem rychleji,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Spolu s oceněním Úspěšná organizace získal moravskoslezský krajský úřad také mezinárodní certifikát Recognized for Excellence 4 star.