Jste zde: Úvodní stránkaAktuality

Moravskoslezský kraj má stříbro v soutěži Egovernment the Best 2018

V soutěži nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy v České republice Egovernment the Best 2018 získal Moravskoslezský kraj 2. místo. Ocenění obdržel za projekt Elektronizace podpůrných projektů k řízení krajské korporace Moravskoslezského kraje.

V soutěži, kterou vyhlašuje časopis eGovernment, tak kraj navázal na „šňůru“ medailí z minulých let.

„Díky realizaci projektu šetří zaměstnanci krajského úřadu a krajských příspěvkových organizací čas i peníze. Procesy podporující korporátní řízení jsou díky elektronizaci efektivnější a zcela transparentní. Organizace zřízené Moravskoslezským krajem tak mají větší prostor na plnění své hlavní činnosti a občanům mohou poskytnout kvalitnější služby,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě Tomáš Kotyza.

Dodal, že Moravskoslezský kraj začal prosazovat standardy korporátního řízení a přijal koncepci poskytování sdílených služeb jako jeden z prvních v Česku. „Krajský úřad tak není jen správním úřadem vykonávajícím administrativu, ale staví se i do role ústředí korporace, která zahrnuje krajem zřízené a založené organizace různých odvětví. Těší mě, že to děláme dobře. Dokazuje to nejen toto ocenění, ale i ‚medaile‘ z předchozích let,“ řekl Tomáš Kotyza s tím, že krajský úřad dál pracuje na zkvalitnění existujících služeb, postupně chce do praxe zavádět další sofistikovanější a náročnější projekty.


V soutěži Egovernment the Best 2017 získal Moravskoslezský kraj první místo za projekt Podpora a rozvoj náhradní rodinné péče v Moravskoslezském kraji. V roce 2016 uspěl s projektem Návrh architektury ICT Moravskoslezského kraje. Tyto výsledky doplňuje speciální ocenění v roce 2016 pro projekt Systém pro výměnu informací v rámci sítě krajských zdravotnických zařízení Moravskoslezského kraje a třetí místo v roce 2015 pro projekt Portál kraje – centrální místo pro komunikaci a spolupráci kraje a příspěvkových organizací.