Jste zde: Úvodní stránkaAktuality

Moravskoslezský kraj uspořádal Den zdraví

Zdarma preventivní vyšetření, poradenství, služby fyzioterapeuta, odborníků na výživu, cvičení pod širým nebem a zábava pro celou rodinu. Tak vypadal Den zdraví, který v pátek 21. září uspořádal Moravskoslezský kraj ve spolupráci s ostravským městským obvodem Porubou.

Pro všechny návštěvníky byl na Havlíčkově náměstí v Ostravě-Porubě připraven bohatý program. Dopoledne patřilo především školákům a mládeži. Všichni příchozí si mohli nechat zkontrolovat zrak nebo změřit skutečný věk svých cév a plic, pomocí geronto obleku si mohli mladí lidé zkusit, jak se cítí senioři, vyzkoušet si zásady první pomoci, naučit se správně čistit zuby. Zaujala i maketa plic, která varovala před onkologickým onemocněním způsobeným kouřením. Velký zájem hlavně u dětí vzbudily vystavené nejmodernější sanitní vozy, kterými disponuje moravskoslezská záchranná služba.

Lidé mohli také využít služeb fyzioterapeuta, odborníka na výživu, na odvykání kouření nebo kožní ambulanci. Organizátoři nabídli návštěvníkům také možnost zacvičit si pod širým nebem jógu či taichi, školu in-line bruslení, závody na koloběžkách. Hlavní program na Havlíčkově náměstí doplnila série odborných přednášek v Komunitním centru Archa v Porubě.

„Potěšilo mě, že akce měla velký ohlas. Značí to zájem obyvatel kraje o své zdraví. Skvělé je, že přišla i spousta mladých lidí. Cílem totiž bylo upozornit veřejnost na to, že je důležité nemocem předcházet, že je lepší udělat si čas teď na zdraví, než později na nemoc,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana Jan Krkoška.