Jste zde: Úvodní stránkaAktuality

Proběhla akce Udržíme náš kraj aneb Den udržitelného rozvoje

Napříč celou Evropou se každoročně od 30. května do 5. června konají tisíce různých akcí v rámci Týdne udržitelného rozvoje. Rozmanitost pořádaných akcí je veliká a cíl jediný: dát najevo, že nám záleží na budoucnosti světa, v němž žijeme. I Moravskoslezský kraj se do tohoto týdne zapojil a uspořádal v pátek 31. 5. 2019 na Masarykově náměstí v Ostravě spolu s Institutem komunitního rozvoje akci s názvem Den udržitelného s podtitulem "Udržíme náš kraj".

Na této akci bylo možné zjistit, co vše patří do udržitelného rozvoje. Byly představeny tyto aktivity: výrobky ze sociálních podniků Spirála, o.p.s. a Mental Café, bezemisní doprava s Českým sportem, informace o třídění odpadů společně s OZO Ostrava. Příchozí se mohli seznámit s pejsky, kteří pomáhají v rámci ukázky cannisterapie, vyzkoušet si první pomoc s Českým červeným křížem, děti si mohli zasoutěžit. jednoduše řešeno strávíte příjemný den, který bude zároveň poučný.

V rámci této akce rovněž proběhl kulatý stůl zaměřený na společenskou odpovědnost (nejen) ve firmách. Cílem setkání bylo představení jednotlivých aktivit v rámci společenské odpovědnosti firem a neziskových organizací, působících v Moravskoslezském kraji a jejich vzájemná interakce.