Jste zde: Úvodní stránkaAktuality

Zaměstnanci krajského úřadu nechali auta doma. Do práce přišli pěšky

Den bez aut, který je součástí kampaně Evropský týden mobility, už poosmé podpořili také zaměstnanci krajského úřadu, příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, městských úřadů Kopřivnice, Krnova, Opavy a Hlučína. Do práce dnes dorazili bez auta. Okolo 450 lidí přijelo hromadnou dopravou, na kolech, koloběžkách, velká část pěšky.

Celoevropská kampaň má letos heslo „Projdi se s námi“. Vyzdvihuje zdánlivě nejobyčejnější druh dopravy - chůzi. Zdůrazňuje bezpečnou chůzi a výhody, které má pro naše zdraví a životní prostředí.

„Chůze je důležitá součást zdravého životního stylu. Aktivní způsoby přemisťování, jako je chůze a jízda na kole, nevytvářejí žádné emise a pomáhají udržovat naše srdce a tělo zdravé. Města, která podporují procházky a jízdu na kole oproti jízdě osobními vozidly, jsou také atraktivnější, mají menší problémy s dopravními zácpami a vyšší kvalitu života. Přínosem je také snížení znečištění životního prostředí,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

„Kampaň Evropského týdne mobility a s ní spojené akce jsou ideální příležitostí ukázat, že se ve městě dá přemisťovat různými způsoby dopravy. A proč ne třeba pěšky. Je to výhodné pro naše zdraví a také pro naše peněženky, ze kterých nemusíme vytahovat peníze na stále dražší benzín. A pokud jde o životní prostředí, tak chůzí ho zatížíme nejméně. Jsem rád, že i zaměstnanci krajského úřadu o způsobu dopravy do práce přemýšlejí a přibývá těch, kteří dávají přednost ekologickým variantám,“ řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.