Zpráva

Krnov hledá firmy do své nové průmyslové zóny

Město Krnov v těchto dnech zveřejnilo oficiální nabídku pro firmy, které se tak již mohou ucházet o prostory nově rozšířené průmyslové zóny Červený Dvůr.

Výstavbu II. etapy této průmyslové zóny dokončilo město ke konci roku 2016. Tato zóna, v níž sídlí i řada zahraničních firem jako IVG Colbachini nebo ERDRICH UNFORMTECHNIK, byla již několik let zcela zaplněná. Nová zóna s rozlohou 10 hektarů byla vybudována s finančním příspěvkem Ministerstva průmyslu a obchodu a je určena pro firmy ze sektoru zpracovatelského průmyslu, strategických služeb a také technologických center. Detailní technické parametry zóny a další informace najdete na webových stránkách města Krnov.

„Evidujeme už i první zájemce o pozemky v zóně z řad firem. Naším záměrem je vybrat takové, které budou mít pro město a jeho okolí největší přínos z hlediska počtu i stability nových pracovních míst“, řekl místostarosta Krnova Jan Krkoška.

Zóna je plně vybavena veškerou potřebnou infrastrukturou, město myslelo i na její dostupnost veřejnou dopravou a v plánu je i napojení na cyklostezku Krnov - Opava, která vede v její blízkosti. Pro budoucí investory je důležitý i fakt, že se stále zlepšuje dopravní dostupnost zóny z Ostravy, a to i díky probíhající výstavbě obchvatů Opavy a Ostravy-Poruby. Základní informace o zóně jsou dostupné na krajském portálu pro investory www.invest-msr.com. Pracovníci Agentury pro regionální rozvoj ve spolupráci s Městem Krnov jsou připraveni poskytnout zájemcům další informace a případně také zorganizovat návštěvu přímo v zóně.

frame-scrollup