Zpráva

Řada setkání s firmami pokračuje v Krnově!

Agentura pro regionální rozvoj a Moravskoslezský kraj pokračuje ve schůzkách s podnikateli z průmyslových zón na území kraje.

Tentokráte se podnikatelé se zástupci veřejné správy sešli v Krnově. Celkem 16 firem z průmyslové zóny Červený dvůr a vybraných velkých firem z Krnova přišlo diskutovat se zástupci veřejné správy o tom, jak může být kraj či město nápomocno při jejich podnikání.

Zástupci zúčastněných - převážně strojírenských firem - vyjádřili spokojenost se zasídlením v krnovském regionu, příležitostí ke zlepšení vidí zejména v zatraktivnění oblasti pro potenciální zaměstnance. I přestože firmy nabízejí velmi perspektivní pracovní nabídky, mladí lidé z regionu spíše odcházejí. Podle firem by k přilákání mladých lidí pomohl například dostatek ubytovacích kapacit a startovacích bytů. Město Krnov již na záměru podpory bydlení pracuje. Dopravní infrastrukturu, např. napojení na Ostravu, považují firmy za dostatečnou, nicméně by přivítaly zlepšení dostupnosti samotné zóny zejména ve vztahu dopravy zaměstnanců z Krnova a okolí.

Další setkání je naplánováno na 17.3.2016 s firmami z průmyslových zón z Bruntálu a Rýmařova.

Ostrava, 7. 3. 2016

frame-scrollup