Zpráva

Setkání podnikatelů a zástupců kraje v Bruntále

Více než 20 firem z Rýmařovska a Bruntálska se v minulém týdnu zúčastnilo setkání se zástupci Moravskoslezského kraje, Agentury pro regionální rozvoj, města Bruntál a Rýmařov.

V Bruntále se debatovalo o podmínkách podnikání v této lokalitě a o tom, co pro podnikatele může udělat kraj či město. Je to další z řady setkání v průmyslových zónách, které se uskutečnily za poslední půl rok na území kraje.

Přítomné firmy pochválily zejména spolupráci s městem Bruntál i Rýmařov. Příležitosti ke zlepšení pro své podnikatelské aktivity vidí zejména v podpoře zaměstnanosti. Firmy by uvítaly příspěvky například na dopravu či na vzdělávání v rámci certifikovaných kurzů, které daný pracovník nezbytně potřebuje pro výkon své profese ve firmě. Rovněž by dle názoru podnikatelů měla pozitivní vliv i větší propagace technického vzdělávání a spolupráce mezi základními/středními školami a firmami. Dle firem je nutné zaměřit školství na praxi a vychovávat tak zaměstnance, kteří jsou co nejlépe uplatnitelní v průmyslových podnicích.

Další 4 setkání jsou naplánovány na následující čtvrtletí letošního roku.

Ostrava, 23. 3. 2016

frame-scrollup