Zpráva

Soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje vyhlášena již počtvrté!

Úspěšná soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje bude letos vyhlášena už počtvrté.

O pomyslného inovačního oskara se letos mohou utkat nejen firmy, ale poprvé také základní, střední a vysoké školy. Školy mohou přihlásit své projekty v nové kategorii Junior inovátor.

„Soutěž už tři roky propaguje konkrétní firmy v našem kraji a zviditelňuje jejich produkty a služby. I díky ní zjišťujeme, že je v našem kraji řada firem, které svými výrobky nebo technologiemi dosahují úspěchů na evropských či světových trzích, ale v povědomí veřejnosti zatím až tolik známy nejsou. Jsem velmi zvědavý, s čím letos přijdou žáci a studenti. Myslím, že projekty mladých lidí nás mohou velmi příjemně překvapit,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Firmy mohou opět do soutěže přihlásit vylepšené výrobky, technologie a služby, přičemž se musí jednat o už uskutečněné inovace, které byly umístěny na trh v předcházejících třech letech. Kritérii budou i letos nově vytvořená pracovní místa, investiční návratnost projektu nebo rentabilita produktu. V kategorii Junior inovátor se budou hodnotit nápady, projektové záměry, případně už konkrétní produkty, záleží to na tom, zdali půjde o základní, střední nebo vysokou školu. Cílem je iniciovat podnikavost u dětí a studentů a podpořit jejich zájem o inovace.

Soutěž odstartuje 24. března 2016, uzávěrka příjmu přihlášek pro školy je stanovena na 30. 6. 2016, pro firmy to bude 9. 9. 2016.

Podrobné informace o soutěži, včetně podmínek účasti a přihlašovacího formuláře zájemci naleznou na webových stránkách soutěže.

Ostrava, 23. 3. 2016

frame-scrollup