Zpráva

Už potřetí start-upy v Moravskoslezském kraji bojovaly o přízeň investorů

15. září 2016 v Garage Clubu Ostravě Martinově proběhlo 3. setkání start-upů a investorů, které stejně jako v minulých letech organizuje Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj.

Vítězem třetího setkání StartUp Harvest se stal Jan Nezval autor projektu N-ROTE, jde o nízkonákladové robotické rameno, které dokáže nahradit rutinní ruční práci ve výrobních podnicích.„Soutěž mi přinesla mnoho poznatků od zkušených investorů a ukázala ten pravý směr, kterým by se podnikání dále mělo ubírat,“ říká Jan Nezval.

StartUp Harvest to je název jednodenního setkání pro začínající firmy, které představují svůj projekt investorům, a právě od nich pak získávají cennou informaci kam dále své podnikání nasměrovat. Účastníci 1. a 2. ročníku StartUp Harvestu se shodují, že právě zpětná vazba investorů, jejich rady a zkušenosti zpodnikání jsou pro ně tím nejcennějším.

Zájem o letošní ročník projevilo celkem 33 start-upů, kteří se registrovali do 30. června. Do finále postoupilo jen 10 nejúspěšnějších.

„Moravskoslezský kraj je regionem skvělých nápadů, o čemž jsme se dnes přesvědčili. Jsem rád, že mohu podpořit tyto mladé podnikatele a pomoci jim posunout jejich začínající podnikání zase o krok dále,“ říká hejtman kraje Miroslav Novák.

Jedenáct originálních projektů hodnotilo celkem šest investorů, kteří mají bohaté zkušenosti sfinancováním i pomocí začínajícím podnikatelům. Už podruhé do investorské lavice zasedl např. Michael Rostock Poplar, který se do povědomí široké veřejnosti, dostal svým působením v pořadu České televize Den D, dalším neméně známým investorem byl Miloš Sochor, zabývající se investováním a strategickým rozvojem firem, další rady a doporučení pro start-upy zaznívaly zúst Zdeňka Rudolského, jednoho ze zakladatelů ostravského Impact Hub, Tadeáše Bělíka, představitele nové investorské skupiny Keiretsu Forum nebo Martina Drdula zakládajícího člena Moravia Seed Group.

„Start-upy přichází snovými nápady, novými způsoby řešení, a jsou tak jedním z motorů zdravé ekonomiky. Jejich podpora proto patří knašim prioritám. Mnohé znich se ve svých začátcích potýkají hlavně snedostatkem finančních prostředků. Možnost prezentovat se před skutečnými investory jim tedy vedle cenných zkušeností může přinést i začátek budoucího prospěšného partnerství,“ říká Luboš Matějka, ředitel Odboru start-upů agentury CzechInvest.

„Těší mě rostoucí zájem o toto setkání, jak ze strany start-upů, investorů tak i odborné veřejnosti. Mám radost zrostoucí kvality představovaných projektů.“ dodala Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj.

Fotogalerie z akce

frame-scrollup