Zpráva

Vítkovice Heavy Machinery získaly významné zakázky ve Finsku a Indii

Vítkovice Heavy Machinery (VHM), společnost ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group, získala pro rok 2016 nové významné zakázky ve Finsku a Indii.

Do Finska poputuje dodávka pro unikátní lodní pohony, do Indie nástrojová ocel. Zakázka na těžké odlitky a svařence pro severský trh má hodnotu zhruba 50 milionů korun. Nástrojovou ocel dodají VMH za asi 130 milionů korun.

Oba kontrakty navazují na předchozí zkušenost. Do Indie loni firma dodala zhruba dva tisíce tun nástrojové oceli za přibližně 100 milionů korun. Letos bude zakázka ještě větší. Vítkovické bloky z nástrojové oceli se používají při výrobě dílů pro automobily. Dělají se z nich speciální tvarové bloky například pro výrobu čel karosérií.

Také do Finska už společnost v minulosti své produkty úspěšně dodala. Další dodávka odlitků a svařenců za 50 milionů korun je naplánována na první pololetí roku 2016. Navíc se jedná o tom, že by ve druhé polovině roku VHM dodaly do Finska výrobky v ještě větší hodnotě. „Z hlediska perspektivy se jedná o velice lukrativní a dlouhodobou zakázku pro lodní průmysl," uvedl obchodní ředitel společnosti Vítkovice Heavy Machinery Jiří Brož.

Zdroj: Vítkovice Machinery Group

Ostrava, 11. 1. 2016

frame-scrollup