Zpráva

Vítkovice Machinery Group dodají ocelárnu do Saúdské Arábie

Skupina Vítkovice Machinery Group VMG podepsala kontrakt na tzv. basic design, tedy na technologické řešení ocelárny metalurgického závodu v Saúdské Arábii.

Vítkovická strojírenská skupina bude zodpovědná za dodávku kompletní nové ocelárny, včetně sekundární technologie a zařízení kontinuálního odlévání oceli. Celková hodnota projektu je 1,2 miliardy dolarů a pro Vítkovice je to v tuto chvíli zhruba 5,5 miliardy korun. Zakázka se může ještě rozrůst o další 3,5 miliardy korun.

Je to obrovský projekt a zřejmě největší zapojení české strojírenské firmy do budování nových výrobních kapacit v Saúdské Arábii," uvedl Jan Světlík, hlavní vlastník skupiny VMG. Válcovnu za tepla a tažírnu za studena ve stejném projektu dodá německá skupina SMS Group. Saúdskoarabský partner zajistí stavební práce. Další společnost BAT Engineering, rovněž patřící do skupiny VMG, bude fungovat jako EPCM kontraktor.

Saúdskoarabský trh vítkovickou skupinu zajímá dlouhodobě. O výstavbu ocelárny usilovala pět let. Nyní uspěla. Nositelem zakázky bude společnost Vítkovice Heavy Machinery. Ta je tradičním dodavatelem technologií pro metalurgii, obnovitelné zdroje energií, cementárny, lodní dopravu a zpracovatelský průmysl.

Zdroj: www.vitkovice.cz

Ostrava, 2. 8. 2016

frame-scrollup