Zpráva

Moravskoslezský kraj uspořádal druhý ročník benefiční akce „Spolu ruku v ruce“

Benefiční akce Spolu ruku v ruce, kterou v sobotu 11. května pořádal Moravskoslezský kraj v ostravském Trojhalí se setkala s pozitivními ohlasy. Akce se zúčastnilo 3 363 lidí. Celodenním bohatým programem chtěl kraj poděkovat všem lidem, kteří v domácím prostředí pečují o své blízké. Díky štědrosti návštěvníků se podařilo vybrat přes 80 tisíc korun na podporu projektů Centra pro dětský sluch TamTam a organizace Jonášův spolek. Kraj tuto vybranou částku zdvojnásobí.

Součástí hlavního programu bylo vystoupení kapely SLZA, Voxel a bubenického souboru Rytmy. Zájem návštěvníků vzbudil také Patrick Ulman svým tanečním uměním i bohatý doprovodný program, jehož součástí nebyl pouze Cirkus Trochu jinak, ale také interaktivní workshopy realizované sociálními a školskými zařízeními. V rámci těchto workshopů si mohli návštěvníci vyzkoušet, jak se cítí člověk, jehož soběstačnost je snížena z důvodu věku, a to prostřednictvím gerotnoobleku, zahrát si tenis pro nevidomé a slabozraké, tzv. showdown nebo se seznámit s multisenzorickou metodou snoezelen.

Mám radost, že se druhý ročník této akce vydařil, a že se díky štědrosti příchozích podařilo vybrat tolik financí na podporu projektů dvou svépomocných skupin. Moravskoslezský kraj jako projev úcty k těmto pečovatelům vybranou sumu zdvojnásobí a každá skupina tak získá přes 80 tisíc korun na realizaci svých projektů. Již nyní se těším na třetí ročník této krásné akce.“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, pod jehož záštitou se akce uskutečnila.

Partnery akce byli RBP, zdravotní pojišťovna a časopis PROGRAM.

logo pro web3
frame-scrollup