Zpráva

Krajský úřadu Moravskoslezského kraje získal opět nominaci na cenu EMAS AWARDS 2015

Krajský úřad Moravskoslezského kraje byl stejně jako vloni nominován odbornou porotou spolu s dalšími pěti aspiranty z Německa, Rakouska, Velké Británie, Španělska a Polska na udělení evropské ceny EMAS AWARDS 2015, které je nejprestižnější ocenění v oblasti environmentálního řízení.

Krajský aktivity byly v kategorii velkých organizací ve veřejném sektoru vybrány mezi šest nejvýznamnějších ze zemí EU, které jsou realizované subjekty se zavedeným systémem EMAS.

Cenu EMAS AWARDS vyhlašuje Evropská komise s cílem ocenit nejlepší nová a kreativní řešení v oblasti inovačních opatření, která vedou k významnému pozitivnímu vlivu na životní prostředí. Moravskoslezský kraj se do tohoto ročníku přihlásil s aktivitami v oblasti podpory alternativních druhů dopravy v Moravskoslezském kraji, jejichž cílem je prostřednictvím realizovaných kroků vytvořit základ modelového regionu nízkoemisní dopravy a jeho postupné naplňování vytvářením vhodných podmínek pro rozvoj alternativních druhů dopravy.

Slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku se odehraje 20. května 2015 v rámci 18. Evropského fóra o ekoinovacích ve španělské Barceloně.

frame-scrollup