Zpráva

Krajské objednávkové aplikace, dobrovolnický portál a web pro podnikatele

Pomáháme si navzájem, i proto Moravskoslezský kraj během celosvětové pandemie koronaviru vytvořil pro vás nové krajské objednávkové aplikace, dobrovolnický portál a web pro podnikatele.

Pomáháme si navzájem v Moravskoslezském kraji – Spolu to dáme. To je webový portál, který zřídil Moravskoslezský kraj. Lidé tu mohou nabízet a využívat dobrovolnickou pomoc.

Dobrovolnický portál funguje jako jakási burza práce – pohlídám děti, nakoupím, vyvenčím psa, vyzvednu léky, uklidím, ušiju roušku a podobně. Na dobrovolnickém portále Spolu to dáme mohou kromě jednotlivců nabízet dobrovolnickou pomoc i organizace. K portálu zřídil Moravskoslezský kraj také navíc telefonní linku dobrovolnické pomoci 595 622 595, která je určena nejen pro seniorykteří nemají přístup k internetu, ale i pro osoby se sluchovým postižením, nedoslýchavé seniory, a také pro cizince, kteří preferují psanou formu komunikace. Provozní doba infolinky: každý den od 8:00 do 18:00 hodin. 

Webová aplikace pro lékaře je určena praktickým lékařům pro odesílání pacientů na odběrová místa k testování na přítomnost koronaviru v Moravskoslezském kraji.

Elektronický rezervační systém umožňuje praktickým lékařům posílat pacienty na testy bez zbytečného papírování a osobního kontaktu. Díky němu se také na odběrových místech nemusí lidé nekoordinovaně hromadit.

Krajský web rychla-rada.cz poradí podnikatelům, jak s co nejmenšími finančními ztrátami překlenout pandemii koronaviru

Na tomto webu odborníci z krajských partnerských organizací zájemcům rychle, jednoduše a zdarma pomohou se zorientovat v aktuálně nabízených regionálních, státních i evropských programech. Rychla-rada.cz také nasměruje živnostníky a majitele firem ke konkrétní podpoře a pomůže s podáním žádosti.

Objednávání osobních ochranných pracovních pomůcek - úvodní

Objednávky osobních ochranných pracovních prostředků byly možné do 16. května 2020 přes objednávkový formulář, na kterém poskytovatelé zdravotnických služeb a sociálních zdravotních služeb mohli pravidelně každý týden objednávat ochranné pomůcky, které potřebovali pro výkon své práce. Po ukončení nouzového stavu si je zdravotníci zajišťují sami.

frame-scrollup