Zpráva

EMAS

Krajský úřad Moravskoslezského kraje má nové ověřené Environmentální prohlášení za rok 2016

Po opětovném prověření a potvrzení certifikace systému EMAS zveřejňuje krajský úřad na svých webových stránkách nové Environmentální prohlášení za rok 2016, poskytující veřejnosti informace o vlivech činnosti úřadu na životní prostředí a opatřeních k neustálému snižování všech jeho možných negativních dopadů.

Environmentální politika Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE

Krajský úřad získal certifikáty potvrzující, že funguje kvalitně a ekologicky

Krajský úřad Moravskoslezského kraje digitalizuje došlé papírové dokumenty

V Moravskoslezském kraji se představily nejlepší elektromobily

Moravskoslezský kraj byl opět mezi nominovanými v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2015

Moravskoslezský kraj rozšířil svou vozovou flotilu o nový elektromobil

Krajský úřadu Moravskoslezského kraje získal opět nominaci na cenu EMAS AWARDS 2015

Krajský úřad Moravskoslezského kraje byl stejně jako vloni nominován odbornou porotou spolu s dalšími pěti aspiranty z Německa, Rakouska, Velké Británie, Španělska a Polska na udělení evropské ceny EMAS AWARDS 2015, které je nejprestižnější ocenění v oblasti environmentálního řízení.

Krajský úřad pořídil pro pracovní účely zaměstnanců pět nových vozů na CNG

Pět nových ekologických vozidel Škoda Octavia 1.4 G-Tec na stlačený zemní plyn mají k dispozici zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj má nový elektromobil

Elektromobil Nissan LEAF se stal běžným prvkem provozu na území Moravskoslezského kraje. Jeho zapůjčení k vyzkoušení vychází ze vzájemného partnerství kraje a projektu Elektromobilita ČEZ. Města na severu Moravy a ve Slezsku sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

Krajský úřad opět úspěšně obhájil EMAS

Již po třetí v řadě zdárně proběhlo na krajském úřadě ověřování zavedeného systému řízení přívětivého k životnímu prostředí známého pod zkratkou EMAS.

Moravskoslezskému kraji se vyplatil nákup energie na komoditní burze – ušetří sedm milionů korun

Moravskoslezský kraj nakoupil elektřinu a zemní plyn na rok 2015 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Meziročně se mu tak podařilo snížit náklady na nákup energií o zhruba sedm milionů korun - u zemního plynu představuje úspora zhruba pět milionů korun, u silové elektřiny dva miliony korun.

Moravskoslezský kraj zabodoval v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2014

Velký úspěch zaznamenal Moravskoslezský kraj v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2014, která je jednou z nejprestižnějších ocenění v oblasti životního prostředí. Krajský projekt tzv. kotlíkových dotací byl v kategorii velkých organizací ve veřejném sektoru vybrán mezi pět nejvýznamnějších projektů zemí Evropské unie.

Ministerstvo vnitra ČR ocenilo Moravskoslezský kraj a jeho úřad za kvalitu a inovaci ve veřejné správě v roce 2013

Na desátém ročníku Národní konference kvality ve veřejné správě, která se konala 18.-19. února 2014 v Hradci Králové, převzali náměstek hejtmana kraje Daniel Havlík a ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza ocenění za kvalitu a inovaci ve veřejné správě.

Krajský úřad dále úspěšně pokračuje v zeleném úřadování

Po opětovném prověření a potvrzení certifikace je Krajský úřad Moravskoslezského kraje stále jediným krajským úřadem v naší republice, který má zaveden mezinárodně uznávaný systém řízení přívětivý k životnímu prostředí známý pod zkratkou EMAS.

Krajský úřad získal certifikaci EMAS a ISO 14001 a má ověřené environmentální prohlášení

Po úspěšném ověření zavedeného systému EMAS a potvrzení platnosti informací uvedených v Environmentálním prohlášení (format pdf; velikost 1769kB) ověřovatelem, které je zveřejněno na webových stránkách věnovaným systému EMAS, obdržel krajský úřad od Ministerstva životního prostředí Certifikát EMAS (format jpeg; velikost 1208 kB), ve kterém se potvrzuje jeho zapsání do Registru organizací s ověřeným systémem EMAS jak na úrovni České republiky, tak i na úrovni evropské.

Moravskoslezský kraj má jako první v České republice "zelený" krajský úřad s certifikovaným mezinárodně uznávaným systémem řízení EMAS

Na zasedání zastupitelstva kraje ve středu 5. září 2012 ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Jaroslav Soural slavnostně převzal od certifikačního orgánu mezinárodně platné osvědčení EMAS. Vyvrcholilo tak 18měsíční úsilí krajského úřadu o nastavení systému řízení instituce, které je prokazatelně přívětivé k životnímu prostředí.

Environmentální prohlášení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje za rok 2012 (pdf, 2059 kB)

Systém EMAS (Eco-management and Audit Scheme) je jedním z dobrovolných nástrojů ochrany životního prostředí, tzn. že pozitivně motivuje organizace k odpovědnému přístupu a ke zlepšování environmentální výkonnosti nad rámec legislativních požadavků.

frame-scrollup