Zpráva

V Moravskoslezském kraji se představily nejlepší elektromobily

ELECTRICMARATHON 2015, největší závod elektrických automobilů v Evropě na trase z Kyjeva do Monte Carla měl v sobotu 6. června 2015 svou jedinou etapovou zastávku v České republice v ostravském Centru bezpečné jízdy LIBROS. Z Ostravy závod pokračuje směrem na Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Rakousko, Itálii, Švýcarsko až do Monte Carla. Mezi účastníky závodu byly týmy z Estonska, Španělska, Ukrajiny, Rakouska, většinou ve vozech TESLA, Nissan Leaf. Raritou mezi závodníky byly upravené ruské vozy Zaporožec a  Poběda, které už na silnici nelze vidět ani v původní verzi.

V rámci doprovodného programu se při této etapové zastávce představily nejmodernější technologie elektromobilů na evropském i světovém trhu. Převládající značkou elektromobilu byla TESLA model S, která je svými parametry na technologické špičce. Své elektromobily zde vystavili členové klubu TESLA Motors Česká republika, společnost Trend Park, která v současné době provozuje největší půjčovnu elektromobilů v ČR, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, společnost MAVE, která se dlouhodobě podílí na vývoji, výrobě a prodeji elektrovozidel nebo Dopravní podnik Ostrava, který veřejnosti představil svůj elektrobus.

Pořadatelé akce, sdružení OSTRAVA BEZPEČNÁ DOPRAVA a Centrum bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA, připravili návštěvníkům a hostům přehlídkový den nových technologií spojený s pravým závodnickým adrenalinem evropského rozměru. Setkání a závodu elektromobilů se za osobní účasti náměstků hejtmana Moravskoslezského kraje Ivana Strachoně a Daniela Havlíka zúčastnilo celkem 41 vozidel, což je historicky největší setkání elektromobilů v České republice.

frame-scrollup