Jste zde: Úvodní stránkaAktuality

Aktuality

Proběhla akce Udržíme náš kraj aneb Den udržitelného rozvoje

Proběhla akce Udržíme náš kraj aneb Den udržitelného rozvoje

3. 6. 2019

Napříč celou Evropou se každoročně od 30. května do 5. června konají tisíce různých akcí v rámci Týdne udržitelného rozvoje. Rozmanitost pořádaných akcí je veliká a cíl jediný: dát najevo, že nám záleží na budoucnosti světa, v němž žijeme. I Moravskoslezský kraj se do tohoto týdne zapojil a uspořádal v pátek 31. 5. 2019 na Masarykově náměstí v Ostravě spolu s Institutem komunitního rozvoje akci s názvem Den udržitelného s podtitulem "Udržíme náš kraj".

Zaměstnanci krajského úřadu začali třídit bioodpad

Zaměstnanci krajského úřadu začali třídit bioodpad

3. 4. 2019

Přímo v budově krajského úřadu jsou nově dva elektrické kompostéry, které zpracovávají bioodpad. Zaměstnanci úřadu už kromě papíru, plastu a skla třídí další druh odpadu. Krajský úřad tak pokračuje ve snižování množství směsného komunálního odpadu.

Proběhlo další Fórum udržitelného rozvoje Moravskoslezského kraje, i Vy můžete hlasovat o problémech kraje v rámci webové ankety

Proběhlo další Fórum udržitelného rozvoje Moravskoslezského kraje

2. 6. 2017

Moravskoslezský kraj uspořádal v rámci realizace procesu místní Agendy 21 (MA21) dne 24. 5. 2017 v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu v pořadí již čtvrté Fórum udržitelného rozvoje. Akce byla určena pro laickou a odbornou veřejnost, obce a neziskové organizace našeho kraje.

Moravskoslezský krajský úřad má stanovenou svou uhlíkovou stopu

Moravskoslezský krajský úřad má stanovenou svou uhlíkovou stopu

18. 1. 2017

V rámci realizace aktivit projektu Udržitelný Moravskoslezský kraj, který byl finančně podpořen Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí ČR si krajský úřad nechal vypočítat svou uhlíkovou stopu.

  Předchozí     4